Liigast

Eesti Muay Thai Liiga (EMTL)

Eesti Muay Thai Liiga (EMTL) on full muay thai ehk täiskontaktse taipoksi amatöörvõistluste sari. EMTL sai alguse harrastajate võistlusest ning alguses oligi võistlussarja nimi Harrastajate Võistlused. Harrastajate ja sportlaste kasvuga sai sellest Eesti Muay Thai Liiga.

Tänaseks peetakse võistlussarja 4-5 korda aastas. Võistlussarja eesmärk on anda kõigile taipoksi harrastajatele ja sportlastele võimalus saada võistluskogemus või kasvatada oma võistluste arvu, seda võimalikult võrdses vastasseisus. Kõik matšid toimuvad võistlusmatšide kujul ehk puudub turniirisüsteem.

 

Muay Thai Liiga eesmärk on ka see, et noortel ja tulevikutippudel tekiks võimalus koguda amatöör-fight’e ja saada oma esimesed ristsed kätte. See on hea platvorm kogemuse saamiseks ja hoidmiseks ning võistluskalendri täitmiseks nii tipptasemel sportlastele, kes kuuluvad koondisesse, aga ka täiesti algajatele. Selle sündmuse populaarsuse põhjus on, et see sobib kõigile – on nii 7-aastaseid võistlejaid, 40-aastaseid algajaid, juuniore kui täisealisi proffe, kes kuuluvad Eesti koondistesse.

Iga osaleja saab endale ühe vastase vastavalt vanuseklassi, kaalukategooria ja võistlusklassi liigitustele. Loe liigitustest lähemalt võistluskategooriate lehelt.

Tänaseks on Liiga amatöörvõistluste sarjas osalenud üle 15 klubi ja 200 sportlase. Muay Thai Liigast on välja kasvanud mitmed poksimaailma tipud nagu näiteks Andra Aho, Marie Ruumet, Andi Uustalu, Oskar Künnapuu ja paljud teised.

Eesti Muay Thai Liiga on tunnustatud Eesti Muay Thai Föderatsiooni (taipoksi alaliit) poolt ja kõik Liiga etapid on alaliidu võistluskalendris ametlike taipoksi võistlustena.

Võistluste reeglid on vastavuses rahvusvahelise organisatsiooni IFMA (International Federation Of Muaythai Associations) poolt sätestatud reeglitega.